تبلیغات
جدیدترین خبرهای ICT
LOGO
همه با هم برای فردایی بهتر با تکنولوژی بالاتر

GLOBAL ICT

سه شنبه 29 اسفند 1391
دسته بندی : بازی ,

بازی Tomb Rider  یک بازی ماجراجویی و فکری است که در دنیای خودش بازیباز های زیادی رو به خودش جلب کرده است.

نسخه های قبلی این بازی شخصیت لارا یک زن کار کشته بود که دارای دو اسلحه ی کلت و یک طناب و یک عینک دودی بر روی چشمانش بود که با حرکات مختلف و عجیب و قریب حیوانات تخیلی را از بین میبرد ولی در نسخه ی ۲۰۱۳ این بازی این شخصیت بیشتر به واقعیت نزدیک شد و لارا یک دختر بیتجربه است که برای زنده ماندن خود و دوستانش که در جزیره ای گیر افتاده اند تلاش میکند.
سکیر انیکس گفته که دیگر شخصیت لارای تخیلی قبل را به کنار میگذاریم و  روی این شخصیت طبیعی  طبیعی تمام تلاش خود را میکنیم . این یعنی از Tomb Rider 2013  به بعد شاهد داستان جدیدی هستیم که این نسخه هم از این خصوصیت برخوردار بود و توانست یک لارای جدید را معرفی کند!

گیم پلی:

گیم پلی این قسمت از Tomb Rider  بسیار زیبا و سرگرم کننده است. شما توی یک جزیره گیر افتاده اید و با سلاح هایی نظیر یک کلت و یک تیرکمان و یک شاتگان و یک مسلسل قدیمی از خودتان در برابر دشمنان و گرگ های درنده ی درون جنگل محافظت میکنید. این سلاح ها را میتوانید آپدیت کنید و برای آنها تجهیزات خریداری کنید.

در این قسمت بازی سیستم کاور گیری به بازی اضافه شده است که هر زمانی که لارا احساس خطر کند اسلحه ی پیشفرض را بیرون کشیده و کمی به پایین خم میشود حالا اگر در این حالت شما به سمت دیوار یا ستونو بشکه یا جعبه ای بروید لارا به طور خود به خود پشت آن کاور میگیرد که این خود به خود کاور گرفتن باعث شده که گیم پلی بازی روانتر و دلچسپ تر شود.

در کنار این موارد شما دارای یک کلنگ است که به شما لذت شیرین سخره نوردی را وارد میکند.

البته از این کلنگ هم به عنوان سلاح استفاده میشد و با آن به دشمنان ضربه میزند . وکارایی دیگری که این سلاح دارد این است که میتوانید به وسیله ی آن بر روی طناب سر بخوردید و به مقصد خود برسید.

در این نسخه دیگر لارا به صورت حرفه ای تیر اندازی نمیکند و در تیر اندازی گاهی اوقات مشکل دارد ولی از تیرکمان به خوبی استفاده میکند میتوان گفت مهم ترین و بهترین سلاح این قسمت همان تیر و کمان است.

هنگامی که شما با کمانتان تیری به دشمن میزنید و کشته میشود میتوانید بروید تر خود را از بدن او جدا کنید و پس گیرید.

لارا در اول بازی مجبور است برای زنده ماندن و فرار از گرسنگی حیواناتی را شکار کند که این هم یک نکته ی مثبت بازی است.

منبع:http://gamesource.ir

گرافیک:

گرافیک محیط بازی و اجسام جنگل دور طبق گفته ی سازندگان خوب از آب در نیامد ولی کرکتر ها بسیار زیبا بر آنها کار شده بود.

یکی از معجزه های گرافیکی این نسل را میتوان موهای لارا کرافت در این نسخه دانست زیرا بیشتر بازی های نسل حاظر موهایی بسیار غیر طبیعی و مسنوعی دارند ولی در این نسخه از بازی موهای شخصیت لارا کرافت بسیار زیبا و شگفت انگیز هستش.

موهایی رشته رشته و کاملا طبیعی که با حرکت باد تکان میخورد.

نور پردازی باز بسیار زیبا کار شده بود و چشم نواز بود. در بیشتر بخش های بازی نور پردازی نقش مهمی را داشت که خوشبختانه این نور پردازی بسیار خوب ایفا شده بود.

سایه های کرکتر ها خوب بود ولی سایه های اجسام و طبیعت در این بازی بسیار بد کار شده بود که یکی از نکته های منفی این نسخه بود.

انیمیشن و حرکات بازی بسیار زیبا کار شده بود مخصوصا در صحنه های سینمایی. یعنی هیچ افت کیفیت بافتی وجود نداشت و روی آن خیلی زیبا و خوب کار شده بود.

تخریب پذیری اجسام بسیار زیبا بود و جای نقص نداشت.

داستان:

داستان این نسخه یک دختر جوان را نشان میدهد که کشتی آنها در طوفان شکسته میشودو باعث میشود که لارا و تعدادی از دوستانش درون یک جزیره گیر بیافتند.

لارا در اول برای زنده ماندن خود تلاش میکند و در پی یافتن دوستان خویش است که میفهمد این جزیره به افرادی که جنون دارند و فرد غریبه ای را به آنجا راه نمیدهند.

بعد از اینکه لارا یک بیسیم را پیدا میکند ارتباطش با دوستانش بیشتر میشود. ولی لارا برای نجات یافت خود و دوستانش از این جزیره سعی بر این دارد که به نیرو های کمکی اطلاع رسانی کند و برای همین دست به کار های خطر ناکی میزند.

در این قسمت لارا از اول بازی درد میکشد. فلز آهنی ای که درون پلویش فرو میرود و تیری که بر بازویش خراش میاندازد و افتادن از ارتفاعات لارا را بسیار زخم آلود و ضعیف میسازد ولی لارا باز هم به خودش امید میدهدو هر چند مدت یک بار با خودش صحبت میکند.

تنها جایی که لارا آرامش دارد و در امان است کنار آتیش است که در آنجا میتوانید لباس لارا را عوض کنید یا اسلحه ها را به روز نمایید.

در کل داستان لارا کرافت بسیار زیباست و بعضی قسمت هایش حماسی است که باعث میشود لارا و بازی را محبوب کند.

صدا گذاری:

صدا گذاری شخصیت های بازی بسیار خوب و قابل درک است. لب های کرکتر ها با صدا همخوانی دارد که بازی را بسیار به واقیعت نزدیک میکند.

صدای محیط هم بسیار زیباست و دلنشین است مخصوصا هنگامی که در جنگل هستید. صدای تیر ها و برخورد آنها با اجسام نیز بسیار زیبا کار شده بود.

صدای لارا به شخصیت کم سن و سال او بسیار نزدیک بود و جای تحسین داشت.


ادامه مطلب
ساعت ارسال 12:10 ق.ظ نویسنده: MohammadALi Yazdani نظر: ()
اشتراک گزاری

صفحات

نظرسنجی

آیا مایلید در وبلاگ ما عضو شوید؟(اگر دوست دارید نام کاربری خود را برای ما ایمیل کنید)

آمار بازدید کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
آمار مطالب تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

درباره ما